Co by jste měli o mně vědět: Žaneta Matraszek

  • 1995 – 2004 Při pobytu v USA se začíná seznamovat s knihami o homeopatii, fytoterapii a alternativní medicíně. 
  • 2006 – 2013 Pracuje u velké nadnárodní společnosti v obchodním sektoru a později na manažerské pozici. Zaměstnání je velmi časově náročné a hodně stresující. Objevují se známky vyčerpání, deprese a pocity smutku. Přidávají se různé další zdravotní potíže. Vracejí se gynekologické potíže, jimiž trpěla již v mládí (endometrióza), objevuje se ischias, někdy bolesti žaludku.
  • 2013 Odchází ze zaměstnání s podezřením na chronický únavový syndrom a s  gynekologickými potížemi, které se v tomto období výrazně zhoršují. V té době začíná hledat různé léčivé techniky, mění stravu a upravuje životní styl, aby se vyléčila a nemusela na chirurgický zákrok. Bohužel nejsou to radikální změny, ale v této chvíli jí radikální připadají. 
  • 2014 Objevuje na internetu školu Klinické naturopatie, kterou založila v Praze Kateřina Boesenberg, BHSc., ND. Školní osnovy ji nadchnou a najednou nachází svou cestu k uzdravení. Bohužel stále v osobním životě velmi psychicky strádá a tento fakt si nechce a ani neumí připustit.
  • 2015 Její gynekologické problémy se zhoršují, cysty na vaječnících narůstají a vypadá to na opakovanou endometriózu. 
  • 2016 Nález se stále zvětšuje a vyšetření poukazují na velkou možnost onkologického onemocnění 

Byly to těžké chvíle – chvíle beznaděje, smutku, vzteku, sklíčenosti a pak zase okamžiky odvahy, vzpruhy, nadšení a víry v uzdravení. Tyto pocity se střídaly a já stále hledala, jak se uzdravit. Již jsem měla základní vědomosti z naturopatie a chtěla jsem jít svou cestou, ale také jsem nechtěla zbytečně riskovat. V srpnu 2016 jsem podstoupila chirurgický zákrok „na reverz“ a nechala si odstranit „jenom“ vaječníky. Histologie potvrdila karcinom vaječníků. Další chirurgický zákrok i následnou chemoterapii jsem odmítla, znovu podepsala „reverz“ a začala se léčit sama na základě naturopatie. Lékaři byli ze mne nešťastní až nepříčetní a dávali mi maximálně dva roky života. Musela jsem radikálně změnit jídelníček, začít užívat mnoho mikro a makro doplňků a různé bylinné tinktury, přírodní chemoterapika. Čekaly mne dlouhé hodiny samostudia, vyhledávání informací a učení se naslouchat sama sobě. Musela jsem učinit mnoho životních změn, při kterých jsem si uvědomila, proč jsem vůbec onemocněla. Cesta k uzdravení je tak dlouhá jako samo onemocnění a může někdy trvat i celé roky.

Myslím, že je pravda, když se říká, že nás kupředu posouvají hlavně „negativní“ a těžké životní situace. Dnes je to více než tři roky od mé operace a já se cítím zdravá, plná energie a radosti z každého nového dne. Po celou tuto dobu využívám svých znalostí k podpoře imunitního systému a nastolení rovnováhy v mém těle jak po fyzické, tak i psychické stránce. Samozřejmě svůj zdravotní stav pravidelně kontroluji různými laboratorními testy a sonografií a konzultuji s lékaři, kteří mi už dnes fandí. Někteří lidé považují můj nynější zdravotní stav za zázrak, ale já za vším vidím tvrdou práci, odhodlání a víru v sebe sama.

Od prvního dne po operaci jsem si slíbila, že pokud budu umět pomoci sama sobě, mohu se pokusit pomoci i ostatním. Nejde o to zatratit západní medicínu, ale o to pochopit své problémy, pochopit svou nemoc a převzít zodpovědnost za své zdraví. Uzdravení je v nás samotných a nikdo to za nás neudělá. Ale je dobré mít na této cestě k uzdravení někoho, kdo dokáže pootevřít dveře a postrčit nás kupředu.

 Takže pokud jste odhodláni se na tuto cestu vydat, jsem tu kdykoliv pro vás.

KONTAKT

NaturoStyl.cz

Žaneta Matraszek

Nutriční poradenství

Bylinná terapie

tel.: +420 733 226 026

email: info@naturostyl.cz

KONTAKT

NaturoStyl.cz

Žaneta Matraszek

Nutriční poradenství

Bylinná terapie

tel.: +420 733 226 026

email: info@naturostyl.cz